Ugyanaz a parfüm mindannyiunkon kicsit más illatú

Ennek az az oka, hogy mindenkinek más illatú a bőre. Arról, milyen illatú lesz rajta a felvitt bőr, a kémiai összetétele, típusa és PH értéke, valamint hidratáltsága, a testhőmérséklet és a hormonok döntenek. Ezért fontos, hogy ne csak azt vegyük figyelembe, milyen illata van valaki máson egy adott kompozíciónak. A parfümöket mindig saját bőrünkön kell tesztelni.

 

Annak is jelentősége van, hova visszük fel a parfümöt

A kedvenc illatot közvetlenül a testre kell felvinni - azokra a helyekre, ahol a leggyorsabban kering a vér, és a bőr kicsit melegebb, pl. nyak, halánték, csukló. Ennek köszönhetően az illat jobban érvényesül és tovább tart. A parfümöt felvitele után nem szabad széttörölni. Azzal felsérthetnénk a bőrt, és felgyorsítanánk a párolgást, valamint lerövödítenénk az első illatjegyek hatását. A parfümöt ne fújd a hajadra, mert az alkoholtartalom árthat neki. Ne használd a parfümöt a fül mögött sem. Ott zsírosabb a bőr és több tejsavat is bocsát ki, amely rosszul hathat a parfüm illatára.

 

A parfümök megfelelő tárolása meghosszabbítja tartósságukat

A parfümös flakont a legjobb hűbös, árnyékos helyen tartani és védeni a napfénytől. A parfümök nem szeretik a nedvességet sem. Az üveget pontosan be kell zárni, hogy ne jusson bele levegő. A parfümök tárolóhelyének kiválasztásakor kerüljük a fürdőszobát és fűtőtestek, ablakok és lámpák közelségét.

 

A kávé szagolgatása nem tisztítja meg az orrot a parfümök illatától

Létezik egy meggyőződés, mely szerint kávészemek szagolgatása a parfümválasztás közben segít lenullázni az orrot, hogy új illatot tudjunk szagolni. Valójában azonban a kávé egy újabb illat, és nincs semmilyen tisztító hatása a szaglóreceptorokra. Az illatok próbálgatása közben ne hagyd, hogy rábeszéljenek kávé szagolására. A legjobb, ha max. 4 illatkompozíció után tartasz egy kis szünetet, és hagyod pihenni az orrot.